Karina Bartos
Jestem współzałożycielką Niepublicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Progressus, w której spełniam się zawodowo realizując również swoje pasje.
Jestem socjoterapeutą, logopedą, pedagogiem i psychologiem oraz neuroterapeutą. Zawodowo zajmuję się prowadzeniem treningów dla dzieci i młodzieży z zakresu umiejętności społeczno-emocjonalnych, efektywnego uczenia się i koncentracji uwagi. Organizuję szkolenia i warsztaty dla rodziców poruszające tematykę emocji, zdrowej motywacji, rozbudzania wiary we własne możliwości, wyznaczania granic, roli zabawy w życiu dziecka i rodzica, a także prawidłowej pozytywnej komunikacji w rodzinie. Prowadzę także zajęcia o charakterze terapeutycznym m.in. terapię logopedyczną, terapię EEG Biofeedback i indywidualną wg wskazań i potrzeb, a także konsultacje wychowawcze dla rodziców i opiekunów. Zajmuję się także diagnozą niepowodzeń szkolnych (w tym dysleksji rozwojowej), trudności w zachowaniu i diagnozą logopedyczną, także osób dorosłych.
Swoje doświadczenie zdobywałam pracując na stanowisku nauczyciela specjalisty w szkołach na różnym poziomie i szczeblu edukacyjnym oraz współpracując z placówkami o charakterze edukacyjno-terapeutycznym prowadząc treningi dla dzieci oraz prelekcje i warsztaty dla dorosłych, a także szkolenia dla nauczycieli.
W pracy skupiam się przede wszystkim na kontakcie z drugim człowiekiem i komunikacji opartej na szacunku, zrozumieniu i akceptacji. Staram się nawiązywać relacje, które pozwolą na owocną współpracę, realizację określonych celów. Moja praca w dużej mierze polega na udzielaniu pomocy rodzicom i dzieciom w przezwyciężaniu trudności.
Swoje wykształcenie pogłębiam nieustannie szkoląc się i odbywając liczne kursy i szkolenia.
Prywatnie jestem żoną, matką i posiadaczką cudnej labradorki. W wolnych chwilach lubię aktywnie spędzić czas na basenie i sali tanecznej, choć nierzadko też chcę po prostu się ponudzić i móc celebrować chwilę z filiżanką dobrej kawy w dłoni. Staram się otaczać piękną muzyką, dobrymi ludźmi i zarażać uśmiechem. Moją pasją jest taniec i ludzki umysł.
Beata Patrzykąt-Owczarek
Z zamiłowania i wykształcenia jestem psychologiem i pedagogiem specjalnym. Przez kilka lat byłam związana jako doktorantka i prowadząca zajęcia z Instytutem Psychologii Uniwersytetu Kardynała S. Wyszyńskiego w Warszawie. Moje zainteresowania zawodowe obejmują głównie zagadnienia związane ze wspieraniem rozwoju społeczno-emocjonalnego dzieci i młodzieży, wczesne wspomaganie rozwoju oraz rozwijanie kompetencji komunikacyjnych zarówno u dzieci jak i u dorosłych, ponieważ uważam, że dobra rozmowa to podstawa wychowania, budowania relacji w rodzinie i społeczeństwie. Z tego powodu zajęłam się też mediacją jako metodą rozwiązywania konfliktów. W swojej pracy stosuje wiele metod, szukając tej odpowiedniej dla konkretnej osoby. Wierzę jednak głęboko, że skuteczna nauka to taka, która sprawia nam prawdziwą przyjemność. Dlatego pracując nawet nad najtrudniejszymi zadaniami staram się zachęcać dzieci do zabawy zagadnieniami nad którymi pracujemy i nie tracić poczucia humoru.
Od 2001 roku pracuję z osobami z niepełnosprawnością intelektualną, ich rodzinami i nauczycielami w Zespole Szkół Specjalnych Nr 100 w Warszawie. Prowadzę warsztaty umiejętności społecznych dla uczniów i ich rodzin oraz umiejętności wychowawczych dla rodziców i nauczycieli. Realizuję program zastępowania agresji TZA-ART oraz zajęcia wg. programu rozwijającego umiejętności emocjonalne „Przyjaciele Zippiego”. Prowadzę stałe konsultacje dla rodziców i nauczycieli, dotyczące umiejętności wychowawczych i komunikacyjnych. Współpracowałam z Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjnych i Szkoleń oraz Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej na ul. Jezuickiej prowadząc tam warsztaty umiejętności wychowawczych wg programu Szkoła dla Rodziców i Wychowawców.
Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i mamą dwojga dzieci. Moją pasją są żeglarstwo, wędrówki po górach i fotografia.